Az utóbbi napokban a szürkeség , a hideg és az eső vette át az uralmat. A törvényszerű az lenne, ha az én hangulatomat is a szomorúság és a lehangoltság jellemezné. Ez nem így van. Sokkal könnyebb lenne megadni magam ezeknek az érzéseknek, és pl. az időjárásra fogni hogy ha rossz kedvű vagyok. Az utóbbi időben bizony volt olyan időszak, amikor a könnyebb utat választottam. Mintha nem tudnám, hogy az úgysem hozza meg az általam kívánt eredményt.
Mint oly sok mindenkinek az én életemben is számos nehézség van most is. Könnyebb lenne átadni magam a reménytelenségnek, a szomorúságnak és az apátiának. Na meg persze a dühnek. Pedig a düh még jót is tud tenni velünk. Velem legalábbis. A düh érzése volt az egyik ami ráébresztett arra, hogy változtatnom kell.
Minden reggel lehetőségek millióit tárja elénk, azt hogy ezeket észrevesszük, csak rajtunk múlik. Lehetőséget kapunk arra, hogy felfigyeljünk embertársaink jóságára, kedvességére. Ahol tudok, én is segítek. Pénteken reggel viszont nekem segítettek. Szokás szerint a hátamra csaptam az irodámat és elindultam dolgozni, nem vettem észre hogy az egyik külső fakkja nyitva van a hátizsákomnak. Az egyik utastársam figyelmeztetett erre, így nem veszett el semmim. Nagyon hálás voltam neki. Ez már jó indítás volt. Hajlamosak vagyunk csak a nagy dolgokat észrevenni, pedig a sok apró csoda az ami igazán számít.
A nap további részében persze voltak nehézségek, legfőképpen a hasamban jelentkező éles fájdalom formájában. Először persze rögtön fájdalom csillapító injekció után kívánkoztam, de aztán rájöttem hogy inkább küzdök. A gyógyszert választottam , meg egy kis akaraterőt. És láss csodát fél-egy óra múltán jelentősen csillapodott a fájdalmam. A recept egyszerű: hinni kell magunkban és abban hogy minden jóra fordul.
Szombaton ismét megtapasztaltam milyen jó , hogy vannak barátaim. Nekik köszönhetően igazán szuper estét tölthettünk együtt. Minden egyes pillanata maga volt a tökély. Azt csináltuk amit szeretünk: egész este táncoltunk.
Egy dolog biztos. És ez bizony most közhelyesnek hangzik. Lehetsz gazdag anyagi javakban, de ha nincs szerető családod, ha nincsenek barátaid akkor semmid sincs.
Én egy nagyon gazdag ember vagyok. Szerető család és szuper barátok vesznek körbe.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése