Az élet nagy ajándéka, ha az embert szerető család veszi körül.
Az utóbbi időben egy kicsit belesüppedtem az önsajnálatba, és nem vettem észre milyen nagyszerű családom van.
Elfoglalt vagyok, teszem a dolgomat, önmegvalósítok, büszke és erős vagyok, mindent megoldok egyedül és közben hajlamos vagyok elfelejteni azt a csodálatos érzés, amit egy szerető család jelent. Amikor kell bátorít, támogat, ösztönöz, amikor kell megmondja a véleményét ( még ha az nem is mindig egyezik az enyémmel ).
Aztán történik valami, ami eszembe juttatja hogy a világon a legfontosabb a család.
Ma este fáradtan jöttem haza a munkából. Sajnos kijött rajtam a megfázás, ami estére csúcsosodott ki, így a közérzetem sem volt az igazi. Az utóbbi időben ha tehetem gyalog közlekedem. Ez is a magamnak tett ígéretek egyike és igyekszem is betartani. A rossz közérzetemre való tekintettel megkértem a szüleimet jöjjenek le elém a buszhoz. Ezt természetesen meg is tették. Mivel nem lakunk messze a megállótól , így a kaput nem is csukták be. Amikor befordultunk az udvarunkba , akkor vettük észre hogy egy nagy és egy kis testű idegen kutya rohangál az udvarunkon. Rögtön kizavartuk őket, viszont nekem nagyon rossz érzésem támadt. Nem találtam a macskámat sehol. A szomszéd kutyákkal nagyon jó viszonyban van, viszont macska lévén az idegen kutyákat nem szereti és fél is tőlük. Az este folyamán többször is kimentem, szólongattam , de sajnos eredménytelenül. Szégyellem bevallani , de a legrosszabb is eszembe jutott.
Nagyon szeretem ezt a cicát. Még kölyök volt, amikor majdnem elpusztult, akkor sokat ápoltam. Különleges kapcsolat alakult ki köztünk. Amikor hazaérek mindig ott van az ajtóban, jön elém a kapuhoz és én természetesen mindig megszeretgetem őt. Ezért lett volna fájó, ha történik vele valami.
A közérzetem nem javult egyáltalán. Sőt. Megpróbáltam pihenni.
Egyszer csak hallom, hogy anyukám szólít.
- Menj , simogasd meg a Picurt. - mondta
Apukám felöltözött, elemlámpát vett magához és az udvar hátsó részében egy kicsit jobban körülnézett. Én nem mentem hátra . Ő igen. És a cicám ott volt elbújva a farakás alatt. Az ijedtségen kívül más baja nem lett.
Egész este az járt a fejemben, hogy nem kellenek nagy dolgok.
Mert ezek azok.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése